blog

Najnowsze wpisy

Jaką matę do jogi wybrać?
Przed wyborem maty prędzej czy później staje każdy z nas. Albo w momencie kiedy decydujemy się rozpocząć praktykę i chcemy kupić swoją pierwszą matę do jogi, albo kiedy praktykujemy już jakiś czas i nadszedł moment kiedy chcemy nabyć swoją matę idealną.
July 27, 2021
Joga dla serca
Można powiedzieć, że serce to nasz organ życia. Jego codzienna praca to pompowanie krwi. Uderza około 100 tys. razy dziennie i przepompowuje w tym czasie ponad 7 tys. litrów krwi. Serce wyjęte z ciała może bić nawet jeszcze kilka miesięcy, funkcjonując niezależnie od mózgu. Na codzień jednak stanowi integralną część naszego organizmu, a w związku z tym wchodzi także w interakcje z naszymi myślami i emocjami.
February 14, 2021
“W pogoni za słońcem”
Jeśli hodujecie w domu jakieś roślinki, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, co się stanie jeśli paprotkę postawimy w pełnym słońcu na parapecie, a kaktusa schowamy w cieniu wielkiego regału. Może mieliście kiedyś przyjemność zaobserwować na łące kwiaty cykorii podróżnik?
December 21, 2020
Wzdychanie i ziewanie
Wzdychanie i ziewanie to dwie formy autoregulacji naszego ciała, które możemy robić w dowolnym momencie w ciągu dnia. Wspaniale jest je włączyć także w swoją praktykę jogi.
December 9, 2020
Uważność w praktyce jogi
Myślę, że jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie swojej jogowej drogi jest praktyka uważności. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mam za sobą 5 lat z jogą, ale dopiero 2 lata z jogą uważną i świadomą. Ten wpis poświęcam więc swoim spostrzeżeniom na temat uważności i jest dla każdego kto chce zrozumieć o co chodzi w jodze.
November 25, 2020