blog

Najnowsze wpisy

Joga dla serca
Można powiedzieć, że serce to nasz organ życia. Jego codzienna praca to pompowanie krwi. Uderza około 100 tys. razy dziennie i przepompowuje w tym czasie ponad 7 tys. litrów krwi. Serce wyjęte z ciała może bić nawet jeszcze kilka miesięcy, funkcjonując niezależnie od mózgu. Na codzień jednak stanowi integralną część naszego organizmu, a w związku z tym wchodzi także w interakcje z naszymi myślami i emocjami.
February 14, 2021
“W pogoni za słońcem”
Jeśli hodujecie w domu jakieś roślinki, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, co się stanie jeśli paprotkę postawimy w pełnym słońcu na parapecie, a kaktusa schowamy w cieniu wielkiego regału. Może mieliście kiedyś przyjemność zaobserwować na łące kwiaty cykorii podróżnik?
December 21, 2020
Wzdychanie i ziewanie
Wzdychanie i ziewanie to dwie formy autoregulacji naszego ciała, które możemy robić w dowolnym momencie w ciągu dnia. Wspaniale jest je włączyć także w swoją praktykę jogi.
December 9, 2020
Uważność w praktyce jogi
Myślę, że jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie swojej jogowej drogi jest praktyka uważności. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mam za sobą 5 lat z jogą, ale dopiero 2 lata z jogą uważną i świadomą. Ten wpis poświęcam więc swoim spostrzeżeniom na temat uważności i jest dla każdego kto chce zrozumieć o co chodzi w jodze.
November 25, 2020